Jóga a všímavost pro seniory

Péče o seniory patří k základním pilířům naší kultury. Pomáháme prostřednictvím jógy a všímavosti zlepšit kvalitu jejich života, podpořit vitalitu a radost ze sdílení. Zajišťujeme pravidelné cvičení s kvalitním lektorem jógy a všímavosti.

Mnohdy stačí vnímat více své vlastní tělo a ono začne být automaticky zdravější. Jógu lze cvičit i vleže na posteli.

Pouhá myšlenka konkrétního pohybu aktivuje svalová vlákna patřičné oblasti a zajišťuje prokrvení svalů. Staří lidé nám mohou předat tolik cenných zkušeností. Pomozme jim udržet jejich vitalitu a schopnost sdílet radostné myšlenky. Jednoho dne, až opustí své tělo, budou mít na tváři úsměv, který značí, že to tu bylo fajn.

"Moc děkuji za cvičení jógy. Skvěle se uvolním, naučila jsme se nové cviky. Těším se na každou středu, kdy máme cvičení jógy.“
Paní Jiřina, 84 let, DS Zruč nad Sázavou

Podpořte tento projekt

Aby jóga přinášela co největší užitek, je důležité pravidelné cvičení. Díky vaší opakované podpoře můžeme toto cvičení zajišťovat a podporovat stále více seniorů.
Projekt můžete podpořit libovolnou částkou na náš transparentní účet: 2500914385/2010 nebo jednoduše on-line platbou níže. Děkujeme.

 

joga seniori zruc nad sazavou plnevedomi 2018 43

Jak podporujeme

  1. Seniorům vyhledáváme lektora jógy z blízkého okolí.
  2. Lektor se pravidelně 1x týdně sejde se seniory a cvičí s nimi jógu dle jejich možností.
  3. My lektorovi uhradíme jeho náklady. Senioři ani domov pro seniory nic neplatí, cvičení mají zdarma.

Senioři cvičí dle svých možností na jógové podložce, vsedě na židli nebo i jen vleže na posteli. Cvičení probíhá přímo v domovech pro seniory nebo i v jógových centrech, kam aktivní senioři dochází sami za lektorem.

Máte tip na domov pro seniory, kde by senioři rádi cvičili jógu? Kontaktujte nás a my domluvíme vše potřebné.


Kde cvičíme

Pravidelně s námi cvičí 712 seniorů z celé ČR. Momentálně cvičíme v těchto městech: Praha, Brno, Olomouc, Plzeň, Dobřichovice, Černošice, Stará Boleslav, Brandýs n. Labem, Úvaly, Říčany, Jablonec n. N., Zruč n. Sázavou, Onšov, Unhošť, Rakovník, Jílové u Prahy, Benešov, Psáry, Příbram, Klatovy, Domažlice, Kaznějov, Kdyně, Jesenec, Mariánské Lázně, Ostrov, Sokolov, Klášterec n. O., České Budějovice, Horní Planá, Frymburk, Loučovice, Pardubice, Přelouč, Ústí n. O., Krnov, Kroměříž, Zlín, Uherské Hradiště, Luhačovice a s dalšími jednáme.

joga seniori dobrichovice 2017 09 01

Cvičení probíhá buďto v domovech pro seniory, kam dochází lektorka jógy. Podporujeme také cvičení v jógových centrech pro aktivní seniory, kteří na hodiny jógy dochází sami.


Reportáž Českého rozhlasu o cvičení jógy v Domově sv. Zity v Plzni.

"Nikdy není pozdě začít cvičit jógu! U jógy pro seniory se lektor více než kde jinde setká s nutností variovat pozice, improvizovat a přizpůsobovat se momentálnímu zdravotnímu stavu. Klouby už tolik neslouží, objevují se potíže s rovnováhou, obtížné zvedání se z lehu, malá síla v rukou a křehkost nejenom těla. Starší generace vítá jemnou jógu s laskavým humorem. Velmi vhodné je tzv.míčkování-práce s rehabilitačním míčkem, kdy uvolňujeme chodidla, ruce a dostupné svalové skupiny. Zařazování cviků ve dvojici je též nasnadě, protože mnoho seniorů má nedostatek doteku, který je sám o sobě léčivý. Vyučuji i jednoduchou automasáž buď již se zmíněným míčkem nebo bez něj. Zařazuji také mnoho cviků na propojování mozkových hemisfér, dechové a relaxační cvičení. Podstatnou část lekce trávíme na židlích v sedě, u mnoho cviků se zasmějeme, vnímáme co jde a také, co již nejde a dříve šlo. Přijímáme současný stav, který moudrému věku náleží a zároveň své tělo opečujeme, jak to jen jde. A s jógou to jde vždy lépe!" sdílí své zkušenosti lektorka jógy Irena Kubicová.


Sdílejte tento projekt odkazem: https://www.darujme.cz/projekt/1200073

další projektyVšímavost do vězení

Získání síly, zlepšení koncentrace a všímavosti. Pomáháme lidem z vězení při návratu do společnosti. Vnímáme je jako silné a důležité osobnosti.

číst dál


Jóga a všímavost do škol

Osvobozující doplnění běžné školní výuky. Předejme dětem přirozeně nové znalosti díky vnímání jejich vlastních vnitřních pocitů .

číst dál


Jóga a všímavost pro seniory

Vyrovnání, uklidnění, vnitřní síla, ale i zlepšení fyzické kondice a více radosti. Díky cvičení jógy vsedě či vleže pomáháme udržet seniorům jejich vitalitu.

číst dál