Kurzy jógy pro seniory

Péče o seniory patří k základním pilířům naší kultury. Pomáháme prostřednictvím jógy a všímavosti zlepšit kvalitu jejich života, podpořit vitalitu a radost ze sdílení. Zajišťujeme pravidelné cvičení s kvalitním lektorem jógy a všímavosti.

Mnohdy stačí vnímat více své vlastní tělo a ono začne být automaticky zdravější. Jógu lze cvičit i vleže na posteli.

Pouhá myšlenka konkrétního pohybu aktivuje svalová vlákna patřičné oblasti a zajišťuje prokrvení svalů. Staří lidé nám mohou předat tolik cenných zkušeností. Pomozme jim udržet jejich vitalitu a schopnost sdílet radostné myšlenky. Jednoho dne, až opustí své tělo, budou mít na tváři úsměv, který značí, že to tu bylo fajn.

"Po hodině strávené s jógou odcházím nabitá energií a pocitem štěstí posílat ho dál. Moc děkuji všem, kteří nám rozdávají tyto pocity. Hladí nejen naše tělo, ale i duši. A pomáhají nám hledat sounáležitost s lidmi kolem sebe.“ S úctou Marika Boháčková, 75 let DS Zruč n. S.
Paní Jiřina, 84 let, DS Zruč nad Sázavou

Podpořte tento projekt

Aby jóga přinášela co největší užitek, je důležité pravidelné cvičení. Díky vaší opakované podpoře můžeme toto cvičení zajišťovat a podporovat stále více seniorů.
Projekt můžete podpořit libovolnou částkou na náš transparentní účet: 2500914385/2010 nebo jednoduše on-line platbou níže. Děkujeme.

 

joga seniori zruc nad sazavou plnevedomi 2018 43

Jak podporujeme

  1. Seniorům vyhledáváme lektora jógy z blízkého okolí.
  2. Lektor se pravidelně 1x týdně sejde se seniory a cvičí s nimi jógu dle jejich možností.
  3. My lektorovi uhradíme jeho náklady. Senioři ani domov pro seniory nic neplatí, cvičení mají zdarma.

Senioři cvičí dle svých možností na jógové podložce, vsedě na židli nebo i jen vleže na posteli. Cvičení probíhá přímo v domovech pro seniory nebo i v jógových centrech, kam aktivní senioři dochází sami za lektorem.

Máte tip na domov pro seniory, kde by senioři rádi cvičili jógu? Kontaktujte nás a my domluvíme vše potřebné.


Kde cvičíme

Pravidelně s námi cvičí více než 800 seniorů z celé ČR.

Momentálně cvičíme v těchto městech: Brandýs nad Labem, Brázdim, Brno, Černošice, Česká Lípa, České Budějovice, Český Krumlov, Dětenice, Dobřichovice, Dobříš, Domažlice, Dubeč, Frymburk, Horní Planá, Horoměřice, Chrudim, Jesenec, Kadaň, Kaplice, Kaznějov, Kladno, Klášterec nad Ohří, Klatovy, Kroměříž, Luhačovice, Mariánské lázně, Olomouc, Ostrov, Pardubice, Plzeň, Praha, Praha - Radotín, Přelouč, Příbram, Psáry, Rakovník, Rudná, Říčany, Semily, Sokolov, Stará Boleslav, Třebíč, Uherské Hradiště, Újezd u Valaškých klobouk, Unhošť, Ústí nad Orlicí, Úvaly, Vsetín, Všenory, Zlín a další jsou rozjednané.

joga seniori dobrichovice 2017 09 01

Cvičení probíhá buďto v domovech pro seniory, kam dochází lektorka jógy. Podporujeme také cvičení v jógových centrech pro aktivní seniory, kteří na hodiny jógy dochází sami.


"V Českém Krumlově se ustálila menší skupina 7 dam. Mám z toho radost, protože už jen za měsíc se to tak hezky zaběhlo. Z počátku se mi zdálo, že nemají moc chuť na nějaké cvičení, hodně si stěžovaly, co a proč neudělají. Ale teď cvičí až sem někdy překvapená a na cvičení se těší. Děláme i meditace - mám radost vždycky, když otevřu oči a vidím, jak meditují a relaxují. Někteří si cvičí a meditují dokonce už i sami a velmi se zlepšují ve své kondici.
Dominika Thimová - lektorka jógy Zahořánky


Sdílejte tento projekt odkazem: https://www.darujme.cz/projekt/1200073

další projektyKurz jógy a meditace ve vězení

Získání síly, zlepšení koncentrace a všímavosti. Pomáháme lidem z vězení při návratu do společnosti. Vnímáme je jako silné a důležité osobnosti.

číst dál


Kurzy jógy pro seniory

Zajišťujeme seniorům prožitek přítomnosti během pravidelných a bezplatných lekcí jógy.

číst dál


Webový portál "Jóga-Online.cz"

Cvičte jógu tam, kde je vám nejpříjemněji. Nabízíme dostupné kurzy i pro lidi se špatnou mobilitou a jógu lze tak cvičit v pohodlí domova.

číst dál