Jóga pro seniory je v ČR oblíbená

09.10.18

joga pro seniory plnevedomi zari 2018

Projekt Jóga pro seniory funguje teprve jeden rok. Na mapě můžete vidět aktuální seznam míst v České republice, kde zajišťujeme jógu pro seniory. Momentálně cvičí každý týden jógu 712 seniorů na 66 místech. Jaké byly začátky?

Prvním zařízením, kde jsme zajistili cvičení jógy seniorům, byl Domov pro seniory Centrin ve Zruči nad Sázavou. Stalo se tomu 23. srpna 2017. Na cvičení lektorky Terezy Viktorové se přišlo podívat 7 seniorů a ti cvičí jógu pravidleně každý týden dodnes. Po čtvrt ročním působení nám přišla zpráva z domova pro seniory: 

"Vážení, chtěli bychom vyjádřit poděkování a vděk za pravidelné návštěvy paní Terezy, která se věnuje našim klientům v oblasti jógy. Na začátku jsme si dost dobře nedovedli představit, jak na tuto aktivitu budou naši senioři reagovat, ale nakonec jsme byli velmi potěšeni, protože právě tento druh činnosti vítali velmi pozitivně. Vzali si ji, takříkajíc, za svou, pojali ji dokonce tak trochu za své "záchranné lano" a utíkají se k ní jako k jedné ze svých jistot. Tato jim pomáhá ve znovunalezenení správné práce s dechem a oběhovým systémem a napomáhá k udržení a podpoře koncentrace, i posílení oběhového či imunitního systému, je nápomocna také při vylepšování psychické kondice.
A tak nám dovolte, abychom Vám popřáli krásné vánoce a šťastný nový rok, tým aktivizace DS Centrin"

joga seniori zruc nad sazavou plnevedomi 2018 43

Následovalo cvičení jógy pro aktivní seniory v Dobřichovicích s lektorkou Irenou Nolovou. Zde pravidelně za lektorkou dochází cvičit 22 seniorů. Z některými z nich jsme natočili v průběhu roku rozhovory a vytvořili ze cvičení jógy video:

V průběhu dalších měsíců přibývala další města, ve kterých podporujeme cvičení jógy se seniory.

Zajišťujeme také cvičení jógy v pražské Thomayerově nemocnici na oddělení geriatrie, v denním stacionáři Laguna Psáry, komunitním centru Háta, v mnoha klubech důchodců...

Cvičí s námi radostně i senioři, kterým je 100 let.

joga dps kvetinka ostrov 2018 11

Podpořte seniory ve cvičení jógy

Aby jóga přinášela co největší užitek, je důležité pravidelné cvičení. Díky vaší opakované podpoře můžeme toto cvičení zajišťovat a podporovat stále více seniorů.
Projekt můžete podpořit libovolnou částkou na náš transparentní účet: 2500914385/2010 nebo jednoduše on-line platbou níže. Děkujeme.

 

Jak podporujeme seniory

  1. Seniorům vyhledáváme lektora jógy z blízkého okolí.
  2. Lektor se pravidelně 1x týdně sejde se seniory a cvičí s nimi jógu dle jejich možností.
  3. My lektorovi uhradíme jeho náklady. Senioři ani domov pro seniory nic neplatí, cvičení mají zdarma.

Senioři cvičí dle svých možností na jógové podložce, vsedě na židli nebo i jen vleže na posteli. Cvičení probíhá přímo v domovech pro seniory nebo v jógových centrech, kam aktivní senioři dochází sami za lektorem.


Sdílejte tento projekt odkazem: https://www.darujme.cz/projekt/1200073

< všechny články