Kolektivní trauma: online summit hledá cesty úzdravy

Náš nadační fond podporuje Collective Trauma Summit, mezinárodní online konferenci na téma kolektivní trauma, jejímž cílem je upoutat pozornost k tomuto fenoménu, poukázat na jeho vztah s individuálním traumatem a nalézat cesty k léčení. Přispíváme tak k rozvoji plného vědomí lidí, což je naším hlavním posláním.

hlaviky

Úsilí o porozumění kolektivnímu traumatu se stává hnutím a nedílnou součástí duchovní atmosféry doby. Bezplatný online summit se koná již třetím rokem, a to od 19. do 29. září 2021. Jak říká duchovní otec summitu, německý spirituální učitel Thomas Hübl, každý účastník přispěje k vyvoření mocného léčivého pole, které bude vrhat světlo na kolektivní trauma a umožní další vědomý rozvoj lidí, společenských skupin, států, celého lidstva.

10denní online konference začíná 19. září 2021. Registrace běží, summit je zdarma!  

Registrace a více informací zde. 

Protagonisté počítají s tím, že tento dynamický a interaktivní online summit přitáhne pozornost přes 100 000 lidí. Ti budou moci sledovat inspirativní hovory, diskuse a další formáty, které představí více než 45 odborníků na trauma, aktivistů, kulturních vizionářů. Na účastníky čekají rozhovory, debaty, interaktivní události, čtení poezie i hudební představení. Letošním leitmotivem je kolektivní léčení v akci. Summit mimo jiné představí, co se ohledně práce s kolektivním traumatem odehrává v různých částech světa. V to čítaje praktické metody, postupy a řešení.

"Existuje kolektivní nervový systém, jehož jsme všichni součástí," říká Thomas Hübl, hlavní protagonista summitu

Thomas Hübl

Thomas Hübl: "Když jsme s tímhle projektem před pár lety začínali, ani ve snu nás nenapadlo, že nás zasáhle globální pandemie. Tato krize radikálně změnila způsob, jak pohlížíme na svět, a také odhalila provázanost veškerého lidstva. Mnoho přednášek a diskusí podtrhává právě tento moment. To, že existuje kolektivní nervový systém, jehož jsme všichni součástí."

"Začínáme vidět, že pod povrchem jakéhokoli traumatu je často generační nebo kolektivní trauma. To má důležité důsledky pro budoucí léčení traumatu." - Thomas Hübl 

Thomas a jeho hosté se budou věnovat i vztahu mezi individuálním, generačním a kolektivním traumatem. V minulosti se totiž společnost zabývala takřka výhradně individuálním traumatem a to se teď mění. 

Thomas bude zaregistrovaným účastníkům posílat každý den krátné video, které bude vodítkem ke všem částem online summitu. 

další projektyKurz jógy a meditace ve vězení

Získání síly, zlepšení koncentrace a všímavosti. Pomáháme lidem z vězení při návratu do společnosti. Vnímáme je jako silné a důležité osobnosti.

číst dál


Kurzy jógy pro seniory

Zajišťujeme seniorům prožitek přítomnosti během pravidelných a bezplatných lekcí jógy.

číst dál


Webový portál "Jóga-Online.cz"

Cvičte jógu tam, kde je vám nejpříjemněji. Nabízíme dostupné kurzy i pro lidi se špatnou mobilitou a jógu lze tak cvičit v pohodlí domova.

číst dál