Jóga a všímavost do škol

Naučme se správně dýchat a ovládat emoce už jako děti, pak budeme klidnější, spokojenější a zdravější v dospělosti. Toto vše dětem přinese praktikování jógy a mindfulness (všímavosti). zs_rakovskeho_2016_13 Jóga a všímavost ke svému tělu pomohou naučit se plnému soustředění, rozvíjí rovnováhu a pomáhají získat stabilitu. Jednoduché techniky přinesou hladké zlepšení kvality života. Jóga a cvičení všímavosti jsou doplňkem k široké škále běžných dětských aktivit. Doplňkem, jehož přínosy pomohou ve zlepšení zdraví, psychiky i výkonnosti dětí. Děti se naučí vhodně relaxovat a všímat si svých emocí.

"Žákům se kurz všímavosti velmi líbil. Nejkladněji jej hodnotili ti žáci, kteří měli problém se sebedůvěrou. Cítili se jistěji. Celkově nás všechny metoda mindfulness zaujala. Byl to pěkný den, který mimo sebepoznání žáků přispěl i ke zlepšení i tak výborných vztahů ve třídě. Tato metoda mě zaujala natolik, že jsem některá cvičení využil i při vánoční besídce." B. Navrátil, třídní učitel

Díky lepšímu porozumění svých pocitů děti lépe rozumí i pocitům ostatních. Snadněji poznají, jaké jednání se za pocity skrývá. Uvědomění si vlastního těla je výborným odrazovým můstkem pro získání kvalit a radosti z učení.

Cvičení všímavosti pohledem žáků ze ZŠ Vsetín Rokytnice:

 


Podpořte projekty pro děti na základních školách

Podílejte se s námi na tomto projektu. Můžete nás podpořit libovolnou částkou na náš transparentní účet: 2500914385/2010 nebo jednoduše on-line platbou níže:

 

 


zs_rakovskeho_2016_17

Realizované projekty

ZŠ Rakovského - duben/červen 2016, seminář všímavosti pro žáky a učitele. ZŠ Vsetín, Rokytnice - říjen, prosinec 2016, seminář všímavosti pro žáky a třídní učitele ZŠ Slušovice - prosinec 2016, duben 2017 seminář všímavosti pro žáky a třídní učitele


Sdílejte tento projekt odkazem: https://www.darujme.cz/projekt/1583

další projekty